פעילות בין-לאומית

פעילות בין-לאומית

הידע רב השנים, הניסיון שצברה ורמת המקצועיות הגבוהה של קבוצת "מקורות" מאפשרים לה להתמודד בהצלחה עם אתגרי המחר, מתוך ראייה רחבה וכוללת ותכנון לטווח ארוך. הקבוצה ממנפת את יתרונותיה לשיתופי פעולה בין-לאומיים.


"מקורות" היא חברה ייחודית בעולם, בזכות מומחיותה במגוון רחב של פעילויות, כולן תחת קורת גג אחת. כדי לעמוד ביעדיה מפתחת הקבוצה כל העת טכנולוגיות חדשות ומתקדמות בתחומי המים. היצירתיות והחדשנות שמאפיינות את פעילותה יותר מ-80 שנים , הופכות את "מקורות" לגורם מבוקש בעולם כקבוצה המספקת פתרון כולל לבעיות המים העולמיות.


בזכות יכולותיה הגבוהות מדורגת בין 10 חברות המים המובילות בזירה הבין-לאומית


הזרוע העסקית הבין-לאומית של קבוצת "מקורות" היא חברת הבת "מקורות פיתוח וייזום". החברה מציעה פתרונות בנושאי מים ושפכים לשותפותיה וללקוחותיה במדינות המתמודדות עם מחסור במים ראויים לשתייה ולהשקיה. החברה יוזמת ומקדמת פרויקטים מסוג D.B.O.T (Design, Build, Operate, Transfer), Turnkey, O&M ועוד.
"מקורות פיתוח וייזום" פועלת במסגרת מערך שיתופי פעולה אסטרטגיים עם ממשלות, חברות מים ציבוריות ורשויות מוניציפאליות, וכן עם גורמים פרטיים. במסגרת שיתופי הפעולה תומכת החברה במערך המקצועי של שותפיה, מקדמת בדיקות היתכנות, תכניות אב, תכנון מתקנים ותשתיות מים, וכן יוזמת במשותף פרויקטים הכוללים תכנון, הקמה ותפעול של מתקנים ומערכות, בהתאם לצורכי שותפיה. בנוסף, "מקורות פיתוח וייזום" מקדמת תכניות השתלמות מקצועיות, סמינרים והדרכות לצורך "חיזוק מקצועי ארגוני" של שותפיה בעולם.


ארגנטינה
בשנת 2007 החלה "מקורות פיתוח וייזום" לפעול בארגנטינה, במסגרת שיתוף פעולה עם חברת המים הארגנטינאית "5 בספטמבר". שיתוף הפעולה האסטרטגי בין החברות כולל ייעוץ, תכנון,  והדרכות,  וכן קידום משותף של פרויקט בעיר לה פלטה לתכנון, מימון, הקמה ותפעול של מתקן לטיפול ב-240,000 מ"ק מים ליום ופרויקטים נוספים לטיפול בשפכים והולכת מים.

 

קפריסין
בשנת 2009 זכו "מקורות פיתוח וייזום" ושותפתה, חברת "לוגיקום" ו"דימיטרה' מקפריסין, במכרז B.O.T בין-לאומי לתכנון, מימון, הקמה ותפעול של מתקן להתפלת מי ים בלימסול שבקפריסין. הקמת הפרויקט הסתיימה בשנת 2013 והמתקן ערוך לאספקת  למעלה מ-40,000 מ"ק מים מותפלים ביום, לרשות המים בקפריסין.
בנוסף זכתה החברה במכרז בין-לאומי לשדרוג ולתפעול מתקן התפלה בלרנקה. המתקן יתפיל ביום 20,000 מ"ק מי ים ביום.
באמצעות שני מתקני ההתפלה הללו תספק "מקורות" כ-40% מתצרוכת מי השתייה בקפריסין. ותפתור את בעיית המחסור הגובר במים.


אפריקה
קבוצת "מקורות" מקדמת פעילות עסקית בתחום אספקת מים למגזרים העירוני והחקלאי ולטיפול במשאב המים.


הודו
קבוצת "מקורות" מקדמת פעילות עסקית בתחום הטיפול בשפכים, התפלה, מערכות אספקת מים וניהול משאב המים.


אזרבייג'ן
קבוצת "מקורות", באמצעות חברת הבת "מקורות פיתוח וייזום", חתמה על הסכם הבנות עם סוכנות המים באזרבייג'ן לצורך שדרוג משק המים באזרבייג'ן לביצוע הערכה מחודשת ופיתוח משק המים ברפובליקה. הקבוצה מכינה תכנית אב הכוללת ביצוע סקרי שטח, קידוחי תצפית, סקרים הידרולוגיים ובניית מודלים וחברת הבת "שח"מ מקורות ביצוע" החלה בבניית מערך מעבדות לניטור איכות המים והכשרת כוח אדם מקומי להפעלתו. בהמשך תקים "מקורות" ברפובליקה מרכז פיקוד ובקרה לניהול אופטימלי כחלק מהסיוע ליציאה ממשבר המים המקומי.


 אירופה
קבוצת "מקורות" מקדמת פעילות עסקית בתחום הטיפול בשפכים, התפלה ותפעול מערכות אספקת מים.